IZBORI U SAMOSTALNOM SINDIKATU RBB

By Administrator on Monday, August 27, 2012
Filled Under: Aktuelno

Udruženje Inženjera u Rudarstvu nedavno je dobilo pismo od jednog člana Samostalnog Sindikata Rudnika Bakra Bor sa molbom da pismo objavimo na našem sajtu. Pismo je sledeće sadržine:

Dana 22. 08. 2012 godine održani su vanredni izbori na svim nivoima u samostalnom sindikatu RBB.
Do izbora je došlo naglo, nenadano, a poneko veruje i pod pritiskom.
Iz zapisnika sa 45. vanredne sednice (u prilogu) može se izvući zaključak da li je bilo pritiska i ako jeste čiji je pritisak bio.
Izbori su bili i prošli, izabrani su poverenici za pogone i članovi skupštine.
Dana 28.08.2012 godine održaće se izbor za predsednika samostalnog sindikata, a jedini kandidat je Ljubiša Miljković, sadašnji poverenik samostalnog sindikata.
Postavljaju se mnoga pitanja, od kojih su neka manje neka više važna.
Jedna od važnijih pitanja pred sutrašnju skupštinu i izbor predsednika samostalnog sindikata RBB su:
1.    da li je u ovom trenutku trebalo da dođe do novih izbora?
2.    da li su izbori u samostalnom sindikatu RBB namešteni i ako jesu zbog čega su namešteni?
3.    da li će 28.08.2012 godine za predsednika da bude postavljen Ljubiša Miljković?
4.    zbog čega je važno da predsednik bude Ljubiša Miljković?
5.    da li će novo rukovodstvo samostalnog sindikata da radi za članstvo i radnike RBB ili za poslovodstvo?
Odgovore na ova pitanja dajte sami a vreme će pokazati da li ste bili u pravu ili ne!

Tags: ,

5 Responses to “IZBORI U SAMOSTALNOM SINDIKATU RBB”

1. Radnik Says:

Sramota šta radi direktor Spaskovski!
    Zar on stvarno misli da će sindikat da ga spasi?

2. Samostalan radnik Says:

Bio sam akter i sudeloavo u izbornoj farsi od pre neki dan kada su bili izbori u RBB za sindikat. Sve je bilo namešteno unapred. I taj Ljubiša je išao okolo i pričao ko će da bude poverenik za koji pogon. I ono što piše na zapisniku sa sednice je tačno, išli su upravnici i direktor Neca i pretili za koga da se glasa. Mora da ima neka debela stvar što oće sindikat da stave u džep. Samo neznam šta će da rade sa ostala dva sindikata ili im oni nisu važni zato što nisu reprezentativni. Ali ljudi su ogorčeni i svi pričaju kako će da se isčlane iz sindikata i da pređu u neki od ova dva “nezavisna”.

3. Radnik RBB Says:

Nista ja ovde ne razumem.

4. POKRET Says:

Slede telegrami podrške?

5. Opa Djurdjo Says:

Ljubisa koji jadan ne zna kako se zove a kamoli bilo sta drugo je postavljen jer kako se prica po gradu generalni ima ludi plan u slucaju da dodje do njegovog hapsenja. Medjutim uskoro ce Ljubisa da leti iz Samostalnog sindikata, pa neka pravi svoj sindikat, a ne da nanosi stetu celom Samostalnom sindikatu.